•

Program eTwinning, działający w Polsce od 2005 roku, oparty jest na idei wprowadzania najnowszych metod do pracy z uczniami. Podstawą działań jest tu współpraca szkół (z całej Europy a nawet i części Azji) przez Internet z wykorzystaniem nowoczesnej technologii. Tradycyjne formy kontaktu zastępuje komunikacja i współdziałanie online, a zaplanowane działania projektowe wykonuje się z wykorzystaniem różnorodnych aplikacji i urządzeń.

Nasza szkoła mocno zaznacza się w działaniach eTwinningowych. Współpracę z programem nawiązaliśmy dopiero od października 2019r. a już zrealizowaliśmy 2 polskie projekty.

Obecnie zaś realizujemy kolejne międzynarodowe projekty oraz jeden polski.

Uczniowie szkoły realizują obecnie 6 projektów międzynarodowych:

- "Welcome to my life" ze szkołami z Turcji i Rumunii, polegającym na doskonaleniu umiejętności posługiwania się w języku angielskim. Uczniowie nagrywają filmy nt ulubionej rzeczy opisując ją w języku angielskim, każdego miesiąca inny; Z naszej szkoły bierze w nim udział 3 uczniów;

WELCOME_TO_MY_LIFE.pdf

- "I know how to grow seeds" ze szkołami z Turcji, Wielkiej Brytanii, Rumunii i Hiszpanii, polegającym na sadzeniu roślin z uzyskanych przez siebie nasion; niestety wraz z rozwojem epidemii, został przerwany, ale będzie kontynuowany po powrocie do szkoły; w projekcie uczestniczą uczniowie biorący udział w zajęciach dodatkowych Klubu Młodego Odkrywcy;

I_KNOW_HOW_TO_GROW_SEED_.pdf

- "Stay at home. Learn at home" założony przez naszego nauczyciela panią Katarzyne Hałys wraz z nauczycielem z Turcji. W projekcie bierze udział aż 39 szkół z 17 krajów Europy i Azji! Projekt odbywa się w języku angielskim. Bierze w nim udział 4 uczniów z naszej szkoły. Projekt polega na wymianie informacji o spędzaniu czasu podczas epidemii.

STAY_AT_HOME_LEARN_AT_HOME.pdf

- "Home sweet home" o tematyce bardzo zbliżonej do poprzedniego projektu. Dotyczy sposobów spędzania czasu przez naszych uczniów podczas epidemii. Uczniowie biorący udział w projekcie z naszej polskiej szkoły, oraz szkoły z Hiszpanii i Włoch mówią o swoich zainteresowaniach, hobby. Projekt prowadzony jest również w języku angielskim. Bierze w nim udział 8 uczniów z naszej szkoły.

HOME_SWEET_HOME....pdf

- "Gdzie jest święty Mikołaj na wakacjach?" to kolejny projekt o tematyce geograficznej. Bierze w nim udział aż 50 polskich szkół. Uczniowie przez 15 dni rozwiązują zagadki geograficzne nt miejsca obecności świ. Mikołaja. Jest to rodzaj grywalizacji. Z naszej szkoły bierze udział 6 uczniów z klasy VI i jeden uczeń z klasy VII.

GDZIE_JEST_SWIETY_MIKOLAJ_NA.pdf

- "Dogaya can ver" ("Żyć dla przyrody") to projekt prowadzony w języku tureckim, założony przez naszego nauczyciela panię Katarzynę Hałys wraz z 10 szkołami z Turcji. Dotyczy tematów prośrodowiskowych. Z naszej szkoły uczestniczy w nim tylko 2 uczniów.

DO__AYA_CAN_VER._(LIVE_TO_NATURE.).pdf

Każdy z tych projektów to ogrom pracy włożonej przez uczniów, którzy wykazali chęć wzięcia w nim udziału. Ta praca uczy ich odpowiedzialności, kreatywności, otwartości oraz zdolności posługiwania się w języku obcym.