• Spektakl pt. ”Zemsta”

• W dniu 23 stycznia 2024r. klasa 8 pod opieką pań: Anny Skały - Dudy
            i Karoliny Gduli udała się do Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie na spektakl
            pt. ”Zemsta” A. Fredry w wykonaniu aktorów teatru Nowa Lutnia. W jego
            obsadzie można było zobaczyć nauczycielkę z naszej szkoły, panią Magdalenę
            Nowak. Kolorowe kostiumy, wspaniała scenografia i wybitna gra aktorów
            zasługują na podziw i uznanie. Teatralna odsłona sztuki na pewno przyczyni się
            do lepszego zapamiętania treści lektury i pomoże w jej utrwaleniu. Okazało się
            przy tym, że da się przez 1,5h bez problemu wytrzymać bez jedzenia góry
            popcornu, picia litrów Coca-coli i w eleganckiej koszuli. Wszyscy wrócili
            zadowoleni. Pani Magdalenie dziękujemy za zaproszenie.

Szczepan Drupka

• „Droga, prędkość, czas”

• Wokół nas poruszają się ludzie, zwierzęta, rzeczy czy pojazdy. Ruch to powszechne zjawisko. Opisując je używamy pojęć: droga, czas, prędkość. Z tymi pojęciami spotykamy się na co dzień również i w szkole na lekcji matematyki. W ramach projektu „Matematyka na co dzień” uczniowie klasy 6 przeprowadzili eksperyment dotyczący poruszania się obiektu w danym czasie. Polegał on na wielokrotnym rzucie piłką wzdłuż 3m, 4m ,5 metrowej drogi wyznaczonej za pomocą kredyna podłodze w sali lekcyjnej. Jeden z uczniów mierzył czas poruszania się piłki, a inny zapisywał wyniki. Następnie dokonywaliśmy obliczeń prędkości z jaką poruszały się nasze obiekty. Odpowiadaliśmy na pytanie: który poruszał się z większą prędkością, a który z mniejszą ,zwracając szczególną uwagę na poprawy zapis jednostek.

• Finał gminny piłki koszykowej

• 10.01.2024 r w naszej szkole rozegrany został finał gminny piłki koszykowej dziewcząt i chłopców Igrzysk Dzieci (klasy 4-6)

Drużyna dziewcząt zajęła II miejsce a drużyna chłopców IV miejsce.

Dziękujemy reprezentantom naszej szkoły za sportową postawę i zaangażowanie : )