• Nasza klasa odwiedza Muzeum Narodowe w Lublinie

• W dniu 22 marca 2024 r. uczniowie klasy 3 wybrali się na wycieczkę do
            Muzeum Narodowego w Lublinie, gdzie uczestniczyli w lekcji muzealnej oraz
            obejrzeli na wystawie zwycięską pracę swojego kolegi Juliana Dworaka. Uczeń
            wziął udział w konkursie plastycznym „Spotkania ze sztuką”, którego
            organizatorem była Fundacja PGE. Zadanie konkursowe polegało na
            przedstawieniu własnej interpretacji wybranego obrazu polskiego malarza,
            którego dzieła można obejrzeć m.in. w muzeum w Lublinie. Julian
            zaprezentował własną interpretację obrazu Józefa Chełmońskiego i była ona
            jedną z 90 nagrodzonych prac. Autor otrzymał dyplom oraz bon do
            wykorzystania w sieci Empik. Po wizycie w muzeum uczniowie spacerowali ul.
            Krakowskie Przedmieście, zjedli pyszne pierożki, a w drodze powrotnej kupili
            pamiątki. Z wycieczki wrócili zadowoleni.
            Julkowi serdecznie gratulujemy wygranej!

• Pierwszy Dzień Wiosny w klasach młodszych

• W dniu 21 marca 2024 r. uczniowie klas 1-3 spotkali się, aby świętować nadejście wiosny.
            Imprezę prowadzili Justyna Olszewska z kl. 3 i Jan Siwiec z kl.2.
            Uczniowie mogli zaprezentować swoje najciekawsze przebrania i wziąć udział w konkursie
            „Mam talent”. Ich występy oceniała komisja w składzie: p. Krystyna Bułaś, p. Karolina
            Lutecka i p. Paweł Szubierski. Za najciekawsze i zaskakujące przebranie wiosenne
            wyróżnienie otrzymali: Sebastian Drzał kl.1 a, Jagoda Szubierska kl.1a, Franciszek Dymos kl.2,
            Julia Warchoł kl.2, Filip Trzciański kl.3.
            W konkursie „Mam talent” jury wyróżniło: Juliana Dworaka z kl.3 za prezentację z kostkami
            i piosenkę, Wojtka Nowaka i Polę Szwajkę również z kl.3, Franciszka Dworaka z kl.2, Nadię
            Kuczyńską z kl.1b. w kategorii piosenka. Uczeń kl.1b zaprezentował skoki przez skakankę.
            Dzieci mogły również wykazać się znajomością środowiska przyrodniczego udzielając
            odpowiedzi na zagadki.
            Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni, a na koniec wiosennej imprezy każdy uczeń otrzymał
            słodki poczęstunek. Wspaniałe nagrody ufundowała Rada Rodziców, za co bardzo serdecznie
            dziękujemy.

• 14 marca liczba Pi

• 14 marca liczba Pi obchodzi swoje święto. Datę wybrano nieprzypadkowo -w Stanach Zjednoczonych zapisuje się ją jako 3.14, co stanowi jej przybliżoną wartość. Liczba π lub ludolfina, to stała matematyczna, która określa stosunek długości obwodu koła, do długości jego średnicy.

W naszej szkole również obchodziliśmy to ważne święto - uczniowie przyłączyli się do świętowania, przygotowując plakaty promujące „Dzień Liczby Pi”. Uczniowie dowiedzieli się ważnych informacji i ciekawostek o liczbie Pi. Przekonali się również, że liczba Pi to rzeczywiście stosunek obwodu koła do jego średnicy - w tym celu mierzyli obwody oraz średnice dużych i małych okręgów, a następnie wykonywali odpowiednie dzielenie. Towarzyszyło temu dużo emocji, zabawy i zdumienia! W ramach zabawy wymyślano jak największą ilość wyrazów, w których ukryte zostało Pi. Nagrodami były pierniczki upieczone przez uczniów klasy 7. Na przerwach uczniowie przeprowadzili konkurs, który polegał na zapamiętaniu najdłuższego rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. Najlepszymi okazali się :Michał Kruczek z klasy 4 oraz Martynka Głowiak z klasy 7 .

Święto Pi, niewątpliwie, miało walory dydaktyczne, ale to także ciekawy sposób uatrakcyjnienia naszego szkolnego życia.

Przygotowała : Agnieszka Bernat

Katarzyna Hałys