W poniedziałek uczniowie klas 3A i 3B uczestniczyli w ciekawych zajęciach z dietetykiem. Dzieci dowiedziały się, jak zdrowo się odżywiać, dlaczego warto jeść warzywa i owoce oraz jak dbać o dobre nawyki każdego dnia. Było dużo uśmiechu, zabawy i cennych informacji!
Aktualności
Zdrowo i kolorowo w klasach 3A i 3B!
27.05.2026
IX Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Obcojęzycznych „Od Londynu do Berlina”
27.05.2026W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w IX Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Obcojęzycznych „Od Londynu do Berlina”
Melania i Michał godnie reprezentowali naszą szkołę i dzielnie walczyli, wykazując się wiedzą, zaangażowaniem oraz świetnym przygotowaniem Jesteśmy bardzo dumni z ich postawy!
Serdecznie dziękujemy Dyrekcji, Nauczycielom oraz Uczniom Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi im. bpa Wojciecha Tomaki w Trzebownisku za ciepłe przyjęcie, miłą atmosferę i życzliwe rozmowy
To był bardzo wartościowy i inspirujący dzień!
DZIEŃ MAMY- ŻYCZENIA
26.05.2026Dziś z całego serca składamy wszystkim Mamom najpiękniejsze życzenia — zdrowia, radości, uśmiechu i dumy z każdego wspólnego dnia.
Dziękujemy za każdą nieprzespaną noc, za ciepłe dłonie, dobre słowo i serce, które zawsze potrafi przytulić najmocniej.
Dziękujemy za ciepło, cierpliwość, troskę i miłość bez granic.
Bo „Mama” to najpiękniejsze słowo świata i najważniejsza osoba w życiu każdego dziecka.
Dziękujemy, że jesteście z nami każdego dnia!
Społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stobiernej
𝗪 𝗦́𝗪𝗜𝗘𝗖𝗜𝗘 𝗭𝗠𝗬𝗦Ł𝗢́𝗪 – nauka, zabawa i zachwyt!
26.05.2026Klasy 1, 3a oraz 3b w dniu dzisiejszym uczestniczyły w Festiwalu Nauki pod hasłem „W świecie zmysłów”, który odbył się w Zespole Szkół w Łące
Na uczniów czekało 𝘄𝗶𝗲𝗹𝗲 𝗻𝗶𝗲𝘇𝘄𝘆𝗸ł𝘆𝗰𝗵 𝗮𝘁𝗿𝗮𝗸𝗰𝗷𝗶, kreatywnych stanowisk i fascynujących doświadczeń
Dzieci z ogromnym zainteresowaniem odkrywały tajemnice świata nauki, eksperymentowały i poznawały działanie zmysłów poprzez świetną zabawę
Było mnóstwo radości, zaciekawienia i prawdziwego zachwytu!
To był dzień pełen emocji i niezapomnianych wrażeń
3
𝑾 𝒅𝒖𝒄𝒉𝒖 𝒑𝒂𝒕𝒓𝒊𝒐𝒕𝒚𝒛𝒎𝒖, 𝒉𝒊𝒔𝒕𝒐𝒓𝒊𝒊 𝒊 𝒑𝒊𝒆̨𝒌𝒏𝒂 𝒑𝒐𝒍𝒔𝒌𝒊𝒆𝒈𝒐 𝒔ł𝒐𝒘𝒂…
26.05.2026W dniu wczorajszym odbyła się wyjątkowa i niezwykle podniosła uroczystość wręczenia nagród w 𝑮𝒎𝒊𝒏𝒏𝒚𝒎 𝑲𝒐𝒏𝒌𝒖𝒓𝒔𝒊𝒆 𝑳𝒊𝒕𝒆𝒓𝒂𝒄𝒌𝒐-𝑷𝒍𝒂𝒔𝒕𝒚𝒄𝒛𝒏𝒚𝒎
„𝑾 𝒌𝒓𝒆̨𝒈𝒖 𝑳𝒖𝒅𝒘𝒊𝒌𝒂 𝑵𝒂𝒃𝒊𝒆𝒍𝒂𝒌𝒂 𝒊 𝑾𝒊𝒆𝒍𝒌𝒊𝒆𝒋 𝑬𝒎𝒊𝒈𝒓𝒂𝒄𝒋𝒊” odbywającym się 𝒑𝒐𝒅 𝒑𝒂𝒕𝒓𝒐𝒏𝒂𝒕𝒆𝒎 𝑾𝒐́𝒋𝒕𝒂 𝑮𝒎𝒊𝒏𝒚 𝑻𝒓𝒛𝒆𝒃𝒐𝒘𝒏𝒊𝒔𝒌𝒐 pana 𝐒ł𝐚𝐰𝐨𝐦𝐢𝐫𝐚 𝐏𝐨𝐫𝐚𝐝𝐲.
Było to wydarzenie przepełnione wzruszeniem, refleksją i dumą z młodego pokolenia, które z tak wielką wrażliwością i talentem sięga po historię oraz narodowe dziedzictwo. W murach naszej szkoły wybrzmiały słowa pełne patriotyzmu, pamięci i szacunku dla tych, którzy przed laty nieśli Polskę w sercu daleko poza granicami Ojczyzny. Szczególnie uroczystym i historycznym momentem było 𝑷𝑰𝑬𝑹𝑾𝑺𝒁𝑬 𝒘𝒔𝒑𝒐́𝒍𝒏𝒆 𝒘𝒚𝒌𝒐𝒏𝒂𝒏𝒊𝒆 𝒉𝒚𝒎𝒏𝒖 𝒏𝒂𝒔𝒛𝒆𝒋 𝒔𝒛𝒌𝒐ł𝒚 — utworu stworzonego z serca i pasji przez naszych nauczycieli wraz z Panią Dyrektor, Panią Magdaleną Gomołką oraz Panią Wioletą Pawusiak. Ten doniosły moment poruszył wszystkich obecnych i stał się pięknym symbolem jedności, tradycji oraz wspólnoty naszej szkolnej rodziny.
Niezwykłą atmosferę wydarzenia podkreśliły również prezentacje laureatów konkursu, którzy swoje nagrodzone utwory odczytywali na wyjątkowym, pamiątkowym fotelu uszaku — zakupionym dzięki realizacji grantu „𝑲𝒔𝒊𝒂̨𝒛̇𝒌𝒐𝒘𝒚 𝑨𝒛𝒚𝒍”.
To właśnie tam młode talenty mogły dzielić się swoją twórczością w przestrzeni pełnej ciepła, literackiego ducha i szacunku dla słowa.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Gościom, którzy swoją obecnością uświetnili tę wyjątkową uroczystość.
Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do Pana Michał Kazimierz Drupka - Wicewójt Gminy Trzebownisko za obecność, piękne słowa oraz wsparcie kierowane do młodego pokolenia.
Dziękujemy również Pani Katarzyna Słuja- Dyrektor Centrum Oświaty Gminy Trzebownisko za życzliwość i obecność podczas tego ważnego wydarzenia.
Podziękowania kierujemy również do Sławomir Porada-Wójt GminyTrzebownisko za ufundowanie pięknych prezentów i nagród dla laureatów konkursu. Dzięki temu ten dzień stał się dla młodych twórców jeszcze bardziej niezapomniany i pełen radości.
Wyjątkowe podziękowania kierujemy także do podopiecznych Centrum Opiekuńczo - Mieszkalne w Stobiernej, których obecność była dla nas ogromnym zaszczytem i wzruszającym świadectwem wspólnoty oraz wzajemnej życzliwości.
Słowa wdzięczności kierujemy również do Pana Wojciech Błażej za przygotowanie pięknej fotorelacji, dzięki której te wyjątkowe chwile, emocje i wzruszenia pozostaną z nami na dłużej.
4
Znowu jesteśmy 𝐰 𝐜𝐳𝐨łó𝐰𝐜𝐞.
26.05.2026Rozstrzygnięto Konkurs Grantowy „Szkolny Fundusz Grantowy – Aktywna Szkoła w Gminie Trzebownisko edycja 2026”.
Komisja konkursowa w składzie 23-osobowym uważnie zapoznała się z nadesłanymi wnioskami i po ich ocenie przyznała granty dla najlepszych projektów edukacyjnych. Spośród 49 złożonych projektów wyłoniono 29 zwycięskich grantów.
Każda szkoła mogła otrzymać maksymalnie 4 granty — i właśnie tyle udało się zdobyć naszej szkole!
Dofinansowanie otrzymały projekty:
„Akademia Ruchu i Zdrowia – Uczymy się przez Aktywność”
„Szkolna Izba Pamięci – Tworzymy Przestrzeń Historii i Tożsamości”
„Ratuję mądrze – działam z sercem i technologią”
„Mobilne studio edukacji regionalnej”
To ogromny sukces całej społeczności szkolnej!
Serdecznie dziękujemy Komisji Konkursowej za docenienie naszych pomysłów oraz zaufanie, którym obdarzono nasze inicjatywy. Podziękowania kierujemy również do Dyrekcji, Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców oraz wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie projektów.
Gratulujemy także wszystkim szkołom, które zdobyły granty i realizują wartościowe inicjatywy dla swoich uczniów. Razem tworzymy aktywną, nowoczesną i inspirującą edukację!
Rodzinny Rajd MTB GT
26.05.2026
Wspomnienia - Praga.
25.05.2026Szkolna wycieczka do Pragi dobiega końca!
To były trzy dni pełne wrażeń, pięknych widoków i niezapomnianych chwil!
Naszą przygodę rozpoczęliśmy od wizyty w Dvůr Králové nad Labem, gdzie mogliśmy podziwiać wyjątkowe safari i egzotyczne zwierzęta z całego świata.
Drugiego dnia odkrywaliśmy uroki magicznej Pragi – spacerowaliśmy po klimatycznych uliczkach Starego Miasta, przeszliśmy przez słynny Most Karola, podziwialiśmy majestatyczną Katedrę św. Wita oraz panoramę miasta ze Strahova. Nie zabrakło także rejsu statkiem po Wełtawie , który był świetną okazją do zobaczenia Pragi z zupełnie innej perspektywy.
Trzeciego dnia dalsze zwiedzanie dostarczyło kolejnych emocji – Plac św. Wacława, Rynek Mariański, zabytkowe kościoły i niezwykła atmosfera czeskiej stolicy na długo pozostaną w naszej pamięci
Był czas na wspólne rozmowy, śmiech, integrację i mnóstwo pięknych zdjęć. Wracamy zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi i bogatsi o nowe doświadczenia!
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za świetną atmosferę, a opiekunom za organizację i opiekę
15
ZAPROSZENIE
25.05.2026Kochanym Rodzicom – z miłością od przedszkolaków
Z ogromną radością zapraszamy wszystkich Rodziców na wyjątkowe spotkanie z okazji Dnia Mamy i Taty
Nasze przedszkolaki przygotowały pełne uśmiechu, wzruszeń i niespodzianek występy specjalnie dla Was!
29 maja , godz. 12:00
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stobiernej
𝐃𝐫𝐨𝐝𝐳𝐲 𝐑𝐨𝐝𝐳𝐢𝐜𝐞! Wywiadówka.
25.05.2026Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe spotkanie ogólne połączone z wywiadówką w Zespół Szkolno - Przedszkolny w Stobiernej
28 maja 2026 r. (czwartek)
Godzina 16:30
Sala gimnastyczna ZSP w Stobiernej
Gościem specjalnym będzie:
𝐝𝐫 𝐧. 𝐨 𝐳𝐝𝐫. 𝐌𝐢𝐜𝐡𝐚𝐥𝐢𝐧𝐚 𝐂𝐳𝐚𝐫𝐧𝐨𝐭𝐚 – ekspertka w zakresie zdrowia publicznego, profilaktyki zdrowotnej oraz promocji zdrowia dzieci i młodzieży.
To będzie spotkanie, które może realnie wpłynąć na zdrowie, rozwój i przyszłość naszych dzieci. Poruszymy tematy niezwykle ważne dla każdego rodzica
profilaktyka otyłości
zdrowe odżywianie dzieci i młodzieży
zdrowie psychiczne i emocje dzieci
uzależnienia od telefonów, smartfonów i gier komputerowych
choroby krążenia i współczesne zagrożenia zdrowotne
wpływ codziennych nawyków na rozwój dziecka w różnych etapach życia
𝐑𝐨𝐝𝐳𝐢𝐜𝐮 – 𝐩𝐫𝐳𝐲𝐣𝐝ź 𝐢 𝐩𝐨𝐬ł𝐮𝐜𝐡𝐚𝐣!
Ta wiedza jest dziś niezwykle cenna i potrzebna.
To nie będzie zwykła wywiadówka — to spotkanie pełne praktycznych wskazówek, refleksji i inspiracji do budowania zdrowej przyszłości naszych dzieci.
Wspólnie porozmawiamy o tym:
jak wspierać dziecko w świecie pełnym bodźców,
jak budować zdrowe nawyki,
jak zauważyć pierwsze sygnały problemów,
jak mądrze towarzyszyć dziecku w codziennym rozwoju.
Zapraszamy wszystkich rodziców dzieci z przedszkola oraz uczniów klas 1-8.
Razem zadbajmy o to, co najważniejsze — zdrowie i przyszłość naszych dzieci!
Dziękujemy za obecność Centrum Opiekuńczo - Mieszkalne w Stobiernej
25.05.2026
Półkolonia letnia 2026
25.05.2026Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stobiernej zaprasza na Półkolonię letnią 2026.
Zapisy trwają od 25.05 do 08.06.2026 r. w sekretariacie szkoły.
Liczba miejsc ograniczona.
Więcej informacji oraz dokumenty do zgłoszenia udziału znajdują się w załącznikach:
Cyfrowy nauczyciel
21.05.2026Dzięki wsparciu Fundacji Integron Plus nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stobiernej otrzymali możliwość udziału w projekcie „Cyfrowy Nauczyciel – szkolenia podnoszące kompetencje cyfrowe nauczycieli szkolnych z obszaru: mazowieckie, warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie”, realizowanym w ramach inwestycji C2.1.3 : „E-kompetencje” ze środków Instrumentu na Rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO), nr KPOD.05.08-IW.06-0118/25.
Udział w projekcie przyczynił się do rozwoju kompetencji cyfrowych kadry oraz umożliwił zdobycie nowych umiejętności, które są wykorzystywane w codziennej pracy dydaktycznej.
W ramach przedsięwzięcia Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stobiernej otrzymał grant w wysokości 10 000zł, dzięki któremu możliwe było doposażenie placówki oraz wsparcie działań edukacyjnych. Pozyskane środki pozwalają jeszcze lepiej dostosowywać proces nauczania do wyzwań współczesnego świata oraz potrzeb uczniów.
W ramach otrzymanych środków została zakupiona podłoga interaktywna oraz robot edukacyjny.
𝐌𝐀𝐌𝐘 𝐊𝐎𝐋𝐄𝐉𝐍𝐘 𝐒𝐔𝐊𝐂𝐄𝐒!
18.05.2026Z ogromną radością informujemy, że nasze przedszkole bierze udział w projekcie:
𝐃𝐳𝐢𝐞𝐜𝐢ę𝐜𝐚 𝐀𝐤𝐚𝐝𝐞𝐦𝐢𝐚 𝐑𝐨𝐳𝐰𝐨𝐣𝐮 – 𝐝𝐰𝐮𝐣ę𝐳𝐲𝐜𝐳𝐧𝐨ść 𝐢 𝐳𝐢𝐧𝐭𝐞𝐠𝐫𝐨𝐰𝐚𝐧𝐞 𝐝𝐳𝐢𝐚ł𝐚𝐧𝐢𝐚 𝐞𝐝𝐮𝐤𝐚𝐜𝐲𝐣𝐧𝐞 𝐰 𝐩𝐫𝐳𝐞𝐝𝐬𝐳𝐤𝐨𝐥𝐚𝐜𝐡 𝐳 𝐰𝐨𝐣𝐞𝐰ó𝐝𝐳𝐭𝐰𝐚 𝐩𝐨𝐝𝐤𝐚𝐫𝐩𝐚𝐜𝐤𝐢𝐞𝐠𝐨
𝐂𝐞𝐥𝐞𝐦 projektu jest 𝐩𝐨𝐝𝐧𝐢𝐞𝐬𝐢𝐞𝐧𝐢𝐞 𝐣𝐚𝐤𝐨ś𝐜𝐢 𝐰𝐲𝐜𝐡𝐨𝐰𝐚𝐧𝐢𝐚 𝐩𝐫𝐳𝐞𝐝𝐬𝐳𝐤𝐨𝐥𝐧𝐞𝐠𝐨 poprzez wdrożenie nowoczesnych działań edukacyjnych wspierających rozwój dzieci
W ramach projektu realizowane będą m.in.:
𝐧𝐚𝐮𝐤𝐚 𝐝𝐰𝐮𝐣ę𝐳𝐲𝐜𝐳𝐧𝐨ś𝐜𝐢 – język angielski
𝐩𝐨𝐝𝐬𝐭𝐚𝐰𝐲 𝐩𝐫𝐳𝐞𝐝𝐬𝐢ę𝐛𝐢𝐨𝐫𝐜𝐳𝐨ś𝐜𝐢 i edukacji ekonomicznej
𝐞𝐝𝐮𝐤𝐚𝐜𝐣𝐚 𝐰ł𝐚̨𝐜𝐳𝐚𝐣𝐚̨𝐜𝐚 i rozwijanie kompetencji kluczowych
𝐢𝐧𝐭𝐞𝐠𝐫𝐚𝐜𝐣𝐚 𝐬𝐞𝐧𝐬𝐨𝐫𝐲𝐜𝐳𝐧𝐚
doposażenie placówki w 𝐧𝐨𝐰𝐨𝐜𝐳𝐞𝐬𝐧𝐞 𝐧𝐚𝐫𝐳ę𝐝𝐳𝐢𝐚 𝐝𝐲𝐝𝐚𝐤𝐭𝐲𝐜𝐳𝐧𝐞
𝐬𝐳𝐤𝐨𝐥𝐞𝐧𝐢𝐚 𝐝𝐥𝐚 𝐧𝐚𝐮𝐜𝐳𝐲𝐜𝐢𝐞𝐥𝐢
Projekt realizowany jest z uwzględnieniem zasad 𝐫ó𝐰𝐧𝐨ś𝐜𝐢 𝐬𝐳𝐚𝐧𝐬, 𝐧𝐢𝐞𝐝𝐲𝐬𝐤𝐫𝐲𝐦𝐢𝐧𝐚𝐜𝐣𝐢 oraz dostępności dla osób z niepełnosprawnościami
Projekt współfinansowany jest ze środków 𝐄𝐮𝐫𝐨𝐩𝐞𝐣𝐬𝐤𝐢𝐞𝐠𝐨 𝐅𝐮𝐧𝐝𝐮𝐬𝐳𝐮 𝐒𝐩𝐨ł𝐞𝐜𝐳𝐧𝐞𝐠𝐨 𝐏𝐥𝐮𝐬 (𝐄𝐅𝐒+) w ramach programu 𝐅𝐮𝐧𝐝𝐮𝐬𝐳𝐞 𝐄𝐮𝐫𝐨𝐩𝐞𝐣𝐬𝐤𝐢𝐞 𝐝𝐥𝐚 𝐏𝐨𝐝𝐤𝐚𝐫𝐩𝐚𝐜𝐢𝐚 𝟐𝟎𝟐𝟏–𝟐𝟎𝟐𝟕.
Więcej informacji o projekcie:
Dziecięca Akademia Rozwoju – informacja o projekcie
Akcja pomocy dla Hospicjum Podkarpackiego dla Dzieci.
17.05.2026Zespół Szkolno - Przedszkolny w Stobiernej 𝐦𝐞𝐥𝐝𝐮𝐣𝐞 𝐬𝐢𝐞 𝐝𝐨 𝐚𝐤𝐜𝐣𝐢 𝐩𝐨𝐦𝐨𝐜𝐲 𝐝𝐥𝐚 𝐇𝐨𝐬𝐩𝐢𝐜𝐣𝐮𝐦 𝐏𝐨𝐝𝐤𝐚𝐫𝐩𝐚𝐜𝐤𝐢𝐞𝐠𝐨 𝐝𝐥𝐚 𝐃𝐳𝐢𝐞𝐜𝐢
Na prośbę 𝐊𝐨𝐦𝐞𝐧𝐝𝐲 𝐏𝐨𝐥𝐢𝐜𝐣𝐢 włączamy się w zbiórkę produktów dla podopiecznych Hospicjum Podkarpackiego.
W akcję angażują się 𝐒𝐳𝐤𝐨𝐥𝐧𝐢 𝐖𝐨𝐥𝐨𝐧𝐭𝐚𝐫𝐢𝐮𝐬𝐳𝐞, 𝐒𝐳𝐤𝐨𝐥𝐧𝐞 𝐊𝐨ł𝐨 𝐂𝐚𝐫𝐢𝐭𝐚𝐬 𝐨𝐫𝐚𝐳 𝐒𝐚𝐦𝐨𝐫𝐳ą𝐝 𝐔𝐜𝐳𝐧𝐢𝐨𝐰𝐬𝐤𝐢
Razem możemy sprawić, że Dzień Dziecka będzie pełen uśmiechu, dobra i wsparcia dla najmłodszych
Szczegóły dotyczące zbiórki oraz lista potrzebnych produktów podane na plakacie.
Więcej informacji o akcji:
𝐊𝐨𝐥𝐞𝐣𝐧𝐲 𝐞𝐭𝐚𝐩 𝐩𝐫𝐨𝐠𝐫𝐚𝐦𝐮 „𝐓𝐫𝐚𝐝𝐲𝐜𝐲𝐣𝐧𝐲 𝐒𝐚𝐝” 𝐳𝐚𝐤𝐨𝐧́𝐜𝐳𝐨𝐧𝐲 𝐬𝐮𝐤𝐜𝐞𝐬𝐞𝐦!
17.05.2026Piątkowy dzień był wyjątkowy dla całej społeczności naszej szkoły. W ramach ogólnopolskiego programu „𝐓𝐫𝐚𝐝𝐲𝐜𝐲𝐣𝐧𝐲 𝐒𝐚𝐝” organizowanego przez Fundacja BOŚ, odbyło się wspólne sadzenie drzewek owocowych. W wydarzeniu uczestniczyli wszyscy uczniowie – od najmłodszych dzieci z zerówki aż po uczniów klas ósmych.
Wspólna praca, zaangażowanie i radość towarzyszyły nam podczas tworzenia miejsca, które z biegiem lat stanie się nie tylko pięknym szkolnym sadem, ale również przestrzenią edukacji, odpoczynku i kontaktu z naturą.
Serdeczne podziękowania kierujemy do pani dyrektor za wsparcie i życzliwość wobec realizacji projektu oraz stworzenie możliwości udziału naszej szkoły w tej cennej inicjatywie.
Wyrazy szczególnej wdzięczności składamy pani Barbarze Ziębie oraz pani Wiolecie Pawusiak za koordynowanie projektu i ogrom pracy włożonej w przygotowanie oraz realizację wszystkich działań związanych z powstaniem sadu.
Dziękujemy również panu konserwatorowi oraz paniom z obsługi za nieocenioną pomoc organizacyjną i wsparcie podczas sadzenia drzewek. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu udało się stworzyć wyjątkowy zielony zakątek dla całej społeczności szkolnej.
Niech nasz sad będzie symbolem współpracy, troski o przyrodę oraz miejscem, które będzie rosło razem z kolejnymi pokoleniami uczniów naszej szkoły.
8
𝐒𝐮𝐤𝐜𝐞𝐬 𝐧𝐚𝐬𝐳𝐲𝐜𝐡 𝐧𝐚𝐣𝐦ł𝐨𝐝𝐬𝐳𝐲𝐜𝐡 𝐬𝐩𝐨𝐫𝐭𝐨𝐰𝐜𝐨́𝐰!
17.05.2026W dniu 15.05.2026 r. w naszej szkole odbyły się 𝐆𝐦𝐢𝐧𝐧𝐞 𝐳𝐚𝐰𝐨𝐝𝐲 𝐬𝐩𝐨𝐫𝐭𝐨𝐰𝐞 „𝐁𝐚𝐰 𝐬𝐢ę 𝐳 𝐧𝐚𝐦𝐢” 𝐝𝐥𝐚 𝐮𝐜𝐳𝐧𝐢𝐨́𝐰 𝐤𝐥𝐚𝐬 𝐈–𝐈𝐈𝐈.
Do sportowej rywalizacji przystąpiły drużyny z terenu gminy, a uczestnicy wykazali się ogromnym zaangażowaniem, sprawnością oraz wspaniałą atmosferą fair play
𝐑𝐞𝐩𝐫𝐞𝐳𝐞𝐧𝐭𝐚𝐜𝐣𝐚 𝐧𝐚𝐬𝐳𝐞𝐣 𝐬𝐳𝐤𝐨ł𝐲 𝐳𝐚𝐣ęł𝐚 𝐈 𝐦𝐢𝐞𝐣𝐬𝐜𝐞, uzyskując awans do zawodów powiatowych!
Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy powodzenia podczas kolejnego etapu rywalizacji
7
Ostatnia lekcja muzyczna YAMAHA
14.05.2026Od płyt magnetofonowych do iPada – muzyczna podróż przez lata!
Podczas ostatniej lekcji muzycznej Yamaha przenieśliśmy się w fascynujący świat dźwięku i technologii. Uczniowie poznali, jak na przestrzeni lat zmieniały się urządzenia do słuchania muzyki – od klasycznych płyt i magnetofonów, przez Walkmany i Discmany, aż po MP3, smartfony i iPady
Była to nie tylko lekcja muzyki, ale także podróż przez historię, wspomnienia i rozwój technologii, który całkowicie zmienił sposób słuchania ulubionych utworów. Nie zabrakło również rozmów o pracy DJ-a i o tym, jak nowoczesny sprzęt wpłynął na tworzenie muzyki
Dziękujemy wszystkim za aktywny udział i świetną atmosferę!
𝐑𝐞𝐤𝐫𝐮𝐭𝐚𝐜𝐣𝐚 𝐝𝐨 𝐤𝐥𝐚𝐬 𝐩𝐢𝐞𝐫𝐰𝐬𝐳𝐲𝐜𝐡 𝐬𝐳𝐤𝐨́ł 𝐩𝐨𝐧𝐚𝐝𝐩𝐨𝐝𝐬𝐭𝐚𝐰𝐨𝐰𝐲𝐜𝐡 𝐧𝐚 𝐫𝐨𝐤 𝐬𝐳𝐤𝐨𝐥𝐧𝐲 𝟐𝟎𝟐𝟔/𝟐𝟎𝟐𝟕
14.05.2026Postępowanie rekrutacyjne – najważniejsze terminy:
Składanie wniosków wraz z dokumentami: 18 maja – 12 czerwca 2026 r. do godz. 15:00
Uzupełnienie wniosku o świadectwo i wyniki egzaminu: 26 czerwca – 7 lipca 2026 r. do godz. 15:00
Ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych: 14 lipca 2026 r. do godz. 12:00
Potwierdzenie woli przyjęcia (złożenie oryginałów dokumentów): 14 – 17 lipca 2026 r. do godz. 14:00
Ogłoszenie list kandydatów przyjętych i nieprzyjętych: 20 lipca 2026 r. do godz. 12:00
Wydawanie skierowań na badania lekarskie:
18 maja – 17 lipca 2026 r.
Postępowanie uzupełniające:
Terminy postępowania uzupełniającego oraz składania dokumentów zostaną ogłoszone w późniejszym terminie przez właściwe kuratorium oświaty.
Dodatkowe informacje:
W przypadku szkół prowadzących kształcenie zawodowe wymagane mogą być zaświadczenia lekarskie i psychologiczne.
Brak dostarczenia wymaganych dokumentów w terminie może skutkować rezygnacją z miejsca w szkole.
Prosimy o dokładne zapoznanie się z harmonogramem i pilnowanie terminów.
𝐒𝐞𝐧𝐬𝐨𝐫𝐲𝐜𝐳𝐧𝐚 𝐩𝐫𝐳𝐲𝐠𝐨𝐝𝐚 𝐓𝐲𝐠𝐫𝐲𝐬𝐤𝐨́𝐰 𝐢 Ż𝐚𝐛𝐞𝐤!
12.05.2026Już 15 maja nasze Tygryski i Żabki wyruszą na bezpłatne warsztaty integracji sensorycznej w ramach pozyskanego grantu przez Gminę Trzebownisko z programu „Premia społeczna” , którego celem jest rozwój dostępnych i wysokiej jakości usług społecznych.
Podczas zajęć dzieci będą rozwijać:
koordynację ruchową
koncentrację
regulację emocjonalną
prawidłowe przetwarzanie bodźców sensorycznych
Warsztaty będą odbywać się cyklicznie w Centrum Terapii Sensorycznej SENSIS w Rzeszowie.
Już niebawem w ramach projektu realizowane będą również indywidualne konsultacje psychologiczne i logopedyczne dla uczniów klas I–VIII.
Wsparcie będzie obejmować: konsultacje psychologiczne i logopedyczne diagnoza i terapia zaburzeń mowy wsparcie rozwoju kompetencji komunikacyjnych dzieci zajęcia dopasowane do indywidualnych potrzeb.
Archiwum Aktualności