• POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI

• 26 października 2023 r. w Zespole Szkół w Przewrotnem odbyła się szesnasta edycja
            Powiatowego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem: Niektórzy lubią poezję.
            Jego przedmiotem była twórczość Wisławy Szymborskiej w związku z obchodami 100.
            rocznicy jej urodzin.
            Zespół Szkolno – Przedszkolny w Stobiernej po raz kolejny wziął udział w tym wydarzeniu
            i był jedyną placówką oświatową z terenu gminy Trzebownisko.
            Uczennicą, która reprezentowała naszą szkołę była Lena Kołodziej z klasy VII.
            Recytowała wiersz pt. Rozmowa z kamieniem. Repertuar wybrała pani Karolina Gdula,
            a cennych wskazówek interpretacyjnych udzieliła pani Magdalena Nowak. Komisja
            konkursowa przyznała Lenie III miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• „Twórcza lekcja z matematyki”

•

Dnia 3 listopada uczniowie klasy 4 wzięli udział w projekcie „Matematyka na co dzień”. Dzięki temu zrozumieli ,że matematyka to nie tylko liczby i ułamki, ale również rzeczywistość z którą spotykamy się niemal każdego dnia. Tym razem sprawa dotyczyła zakupów czyli: umiejętności korzystania z wagi sklepowej, określenia należności za zakupy, zapłaty i wydawania paragonów potwierdzających dokonanie konkretnych transakcji pomiędzy sprzedawcą a kupującym. Klasopracownia zamieniła się w sklep gdzie korzystano ze sklepowej wagi, obliczano należności za dokonane zakupy, które sprzedawca pobierał wydając równocześnie paragon. Pieniądze przypominały prawdziwe banknoty chociaż wycieli je z ćwiczeń do matematyki. Klasowy sklep do złudzenia przypominał prawdziwy, uczniowie idealnie wcielili się w swoje role udowadniając ,że matematyka nie zawsze musi być nudna i stwarzać trudności.

• Dzień Świętych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Stobiernej

• 31 października 2023r. po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Dzień Świętych.
            Zadaniem uczniów było przebrać się za wybranego świętego i zapoznać się z jego
            życiorysem. Dzień ten odbył się z okazji zbliżającej się Uroczystości Wszystkich Świętych.
            Dzieci przebrały się za: Maryję, Józefa, Jana Pawła II, Antoniego z Padwy,Julitę,
            bp Józefa Sebastiana Pelczara, Maksymiliana Kolbe, królową Jadwigę, Karolinę Kózkównę,
            Szymona z Cyreny, Anioła Stróża, Weronikę, Ritę i  innych.
            UCZNIOM I RODZICOM DZIĘKUJEMY ZA ZAANGAŻOWANIE.
            WSZYSTKIM UCZNIOM GRATULUJEMY POMYSŁOWOŚCI I WYOBRAŹNI!