• Emocjomierz już jest w naszej szkole!

• Drodzy rodzice i uczniowie, w ramach akcji „Talenciaki” otrzymaliśmy nagrodę!!!! Emocjomierz już jest w naszej szkole😊 Zachęcamy do korzystania z nowego nabytku, mamy nadzieję, że pomoże w te lepsze i troszkę gorsze dni😉

• Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

• 21 listopada obchodzony był Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji.  Przedsięwzięcie to polega na napisaniu kilku życzliwych, miłych słów, pozdrowień, rysowaniu rysunków do koleżanek, kolegów, personelu szkoły. Nasi uczniowie podeszli do tematu ambitnie i wspólnie stworzyliśmy drzewko życzliwości i radości w języku niemieckim oraz angielskim. Niech te pozdrowienia i miłe słowa pozostaną w naszych serduszkach na długi czas.
            Ewelina Pietruszka
            Anna Skała - Duda

• Wigilia szkolna

• Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stobiernej informuje, że w dniu 21 grudnia 2023r. (tj.czwartek) o godzinie 10:50 na sali gimnastycznej odbędzie się "Wigilia szkolna". Uczniowie, którzy nie korzystają z żywienia w szkole płacą kwotę 7,00zł, uczniowie którzy kupują tylko drugie danie płacą 1,00. Wpłat proszę dokonać do Pani  intendenki najpóźniej do 18.12.2023r. Opłatki we własnym zakresie.

• Dzień Patrona w Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Stobiernej

• 17 listopada 2023r. W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Stobiernej, nazywanym powszechnie „Dwójką”, miały miejsce obchody Dnia Patrona – Ludwika Nabielaka, które w tym roku były wyjątkowe, ponieważ połączone z odsłonięciem muralu z wizerunkiem tego wielkiego człowieka, namalowanego przez Pana Michała Czerkę.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą, koncelebrowaną przez ks. Marcina Olszewskiego – Wikarego Parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny w Stobiernej, ks. dra Marka Chorzępę – Proboszcza Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Łukawcu oraz ks. Krzysztofa Bala – Kapelana Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie. Ksiądz Marek wygłosił wzruszające kazanie,
            w którym wspominał, jak szkoła wyglądała, gdy on sam był jednym z jej uczniów. Od tego czasu placówka rozrosła się, unowocześniła i wypiękniała, jednak ksiądz Chorzępa podkreślił, że szkoła to nie tylko okazały budynek, ale przede wszystkim ludzie, którzy ją tworzą, budują jej klimat i wartość – nauczyciele, pracownicy, uczniowie...

Po mszy społeczność szkolna i zaproszeni goście zgromadzili się w sali gimnastycznej, gdzie miała się odbyć uroczysta akademia. Występy dzieci
            i młodzieży poprzedziła część oficjalna, którą poprowadził Pan Michał Drupka - Wiceprzewodniczący Rady Gminy Trzebownisko. Pan Drupka przywitał przybyłych gości i w bardzo atrakcyjny sposób przedstawił biografię Ludwika Nabielaka, przytaczając m.in. mało znane ciekawostki z życia Patrona Szkoły.

Część artystyczna w formie montażu słowno – muzycznego rozpoczęła się tanecznie - od poloneza zaprezentowanego przez dzieci z grupy „Sówki”. Dalsza część przedstawienia osnuta została na motywie podróży koleją przez wybrane fragmenty polskiej historii, podczas której widzowie zatrzymywali się na kolejnych stacjach polskiej drogi do wolności. W przygotowanie tej niezwykłej wędrówki
            w czasie zaangażowali się uczniowie z klas 5 – 8 oraz przedszkolaki z grupy „Sówek”i „Tygrysków”. Nad całością czuwała Pani Karolina Gdula, w roli reżysera akademii, a także Pani Magdalena Gomółka, która zadbała o piękną oprawę muzyczną uroczystości oraz uświetniła ją wzruszającym występem, śpiewając piosenkę Andrzeja Rosiewicza pt. „Pytasz mnie”.Po występach nastąpił długo oczekiwany moment odsłonięcia muralu Ludwika Nabielaka poprzez przecięcie symbolicznej, biało – czerwonej wstęgi przez Panią Dyrektor Barbarę Urban (pomysłodawczynię muralu) i zaproszonych gości.

Odbywające się w duchy listopadowej i patriotycznej refleksji obchody Dnia Patrona – Ludwika Nabielaka oraz odsłonięcie muralu z jego wizerunkiem stały się piękną i prawdziwie żywą lekcją historii Polski, dzięki której najprawdopodobniej
            w lokalnej społeczności nie ma mieszkańca, który nie znałby sylwetki urodzonego
            w Stobiernej Ludwika Nabielaka – człowieka wielu pasji, zdolności i najwyższych przymiotów.

Organizacja tego wspaniałego wydarzenia odbyła się m.in. dzięki współpracy szkoły ze Stowarzyszeniem Stobierna – Wieś Aktywna, którego Prezesem jest Pani Karolina Pieniążek.

Magdalena Nowak