• ŚWIATOWY DZIEŃ LICZBY PI.

• Dnia 14 marca w naszej szkole świętowaliśmy  Dzień Liczby PI. Uczniowie klas 4-8 przeprowadzili prosty eksperyment mający na celu wyznaczenie tej liczby. Każdy uczeń przyniósł na lekcję „okrągły przedmiot”. Zmierzył jego obwód oraz średnicę za pomocą metra krawieckiego .Wszystkie wyniki zostały zapisane w tabelce. Okazało się ,że gdy obliczyliśmy iloraz obwodu koła do jego średnicy to otrzymane wyniki były przybliżoną liczbą Pi. Uczniowie klasy ósmej specjalnie na tę okazję upiekli pierniczki i częstując wszystkich uczniów naszej szkoły prezentowali ciekawostki związane z tą magiczną liczbą która posłużyła do budowy piramidy. W piramidzie Cheopsa stosunek sumy dwóch boków podstawy do wysokości wynosi 3,1416, czyli przybliżenie PI z dokładnością czterech miejsc po przecinku.

• Konkurs

• W dniu 09.03 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kuratoryjnym III Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych DACHL SMART w Trzcianie, mimo, iż nie udało nam się zająć miejsca na podium, dzielnie walczyliśmy o punkty. Gratulacje kochani, daliście z siebie wszystko!