• Milionerzy - Milion pomysłów na Eksperyment

• Uczniowie działający w Klubie Młodego Odkrywcy KMO "Milionerzy - Milion pomysłów na Eksperyment" nawiązali kontakt z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie i otrzymali na wypożyczenie sprzęt ESA Spacecraft Materials Kit. Jest to zestaw edukacyjny poświęcony inżynierii materiałowej. Porusza on zagadnienia własności fizycznych wybranych materiałów w kontekście budowy statku kosmicznego Orion.

Na podstawie badania różnych kostek materiałowych uczniowie pod kierunkiem nauczyciela szkoły i opiekuna KMO Pani Katarzyny Hałys mieli za zadanie określić, który z materiałów nadawałby się najlepiej do budowy poszczególnych części statku kosmicznego. Elementy zestawu umożliwiły młodym klubowiczom samodzielne badanie właściwości fizycznych ciał stałych. Uczniowie przeprowadzili kilka modeli doświadczeń, które zaznajomiły ich z zagadnieniami takimi jak masa, przewodnictwo elektryczne, cieplne, magnetyzm oraz wytrzymałość na uderzenia.

Wykorzystanie zestawu stworzyło możliwość wprowadzania elementów metody badawczej na zajęciach w szkole: wykonywanie pomiarów, zapisywanie danych, prezentowanie wyników, wyciąganie wniosków naukowych.

• Bycie FIT jest GIT. Ekologia i tradycja

• W dniu 24 kwietnia dla klas 5-8 odbyły się godzinne warsztaty "Bycie FIT jest GIT. Ekologia i tradycja". Wydarzenie odbyło się dzięki panu Grzegorzowi Drupka, za co nauczyciele i młodzież składają podziękowania.W ramach warsztatów uczniowie dowiedzieli się jak prawidłowo przygotować posiłek, ci jest aby nie stracić zdrowia, jakie składniki odżywcze zawierają poszczególne produkty żywieniowe. Nasi uczniowie przygotowali pełnowartościową sałatkę, tortillę oraz lunchbox. Najbardziej oczekiwana aktywność, która spotkała się z najwiekszym zaangażowaniem uczniów to degustacja żywności

• Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych

• Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych uczniowie klasy czwartej na zajęciach z matematyki tworzyli pisanki wielkanocne. Każda była zaprojektowana według indywidualnego wzoru .Zawierała  również działanie matematyczne.

AGNIESZKA BERNAT