Szczegółowe informacje (regulamin, rejestracja, opłata startowa) pod adresem:
https://basentrzebownisko.pl/sportowy-dzien-dziecka-bieg-rodzinny-31-05-2025/
Szczegółowe informacje (regulamin, rejestracja, opłata startowa) pod adresem:
https://basentrzebownisko.pl/sportowy-dzien-dziecka-bieg-rodzinny-31-05-2025/
Więcej informacji (regulamin oraz formularz zgłoszeniowy) pod adresem:
Julian Dworak zdobył 3 miejsce w XXI Ogólnopolskim Konkursie dla Młodzieży "Pomóż ocalić życie bezbronnemu" im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Jego pracę multimedialną pt. "Jakby to było, gdyby ich nie było" możecie obejrzeć powyżej. Serdecznie gratulujemy.
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego serdecznie zaprasza dzieci do udziału w XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pod hasłem „Wioski bez troski”.
Konkurs kierowany jest do uczniów wiejskich szkół podstawowych. Mogą wziąć w nim udział dzieci w dwóch kategoriach wiekowych: I grupa – klasy 0–III, II grupa – klasy IV–VIII. Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego.
Wydarzenie przebiega pod Honorowym Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a współorganizatorami są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Partnerem strategicznym Konkursu są Agro Ubezpieczenia – Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych.
Zadaniem konkursowym jest wykonanie dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, obrazującej zasady bezpiecznej pracy oraz zalecenia prewencyjne i profilaktyczne dotyczące stanu psychofizycznego człowieka, stanowiące merytoryczną treść kampanii prewencyjnej „Dobrostan Rolnika”.
Termin zgłaszania prac do konkursu upływa 4 kwietnia 2025 r. Szczegóły dotyczące zgłaszania prac do konkursu oraz warunki uczestnictwa określa regulamin. Więcej informacji można uzyskać we właściwej dla miejsca zamieszkania jednostce terenowej KRUS – dane kontaktowe znajdują się pod linkiem https://www.gov.pl/web/krus/adresy-or-i-pt2.
Na każdym etapie konkursu autorzy najciekawszych prac otrzymają nagrody ufundowane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, współorganizatorów oraz patronów konkursu. Prace laureatów będą publikowane również w materiałach popularyzatorskich Kasy.
04.02.2025 roku odbyło się wręczenie nagród za udział w konkursie świetlicowym pt. „Szopka Bożonarodzeniowa”I miejsce zajęła Nadia Kuczyńska z klasy II bII miejsce Lea Golonka z klasy II bIII miejsce Zuzanna Kotula z klasy IWyróżnienia otrzymali:Maria Paśko z klasy I orazFranciszek Gajdziński z klasy II aZachęcamy dzieci do udziału w organizowanych konkursach.Radzie Rodziców dziękujemy za ufundowane nagrody.
Fotorelacja.
W dniu 17 grudnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Stobiernej odbyła się uroczysta wigilia. To już taka nasza tradycja, że Dyrekcja, wszyscy uczniowie, przedszkolaki, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi gromadzą się w jednym miejscu, by wspólnie przeżywać świąteczny czas w miłej atmosferze. Nie zabrakło także znakomitych gości. Wśród zaproszonych byli: dr Sławomir Porada - Wójt Gminy Trzebownisko, Pan Michał Drupka - zastępca wójta Gminy Trzebownisko; Pan Szymon Marszał - przewodniczący Rady Gminy Trzebownisko; Pan Michał Lech – sołtys wsi Stobierna oraz radny Gminy Trzebownisko; Pan Mariusz Piekło – radny Gminy Trzebownisko; Pani Katarzyna Słuja – Dyrektor Centrum Oświaty Gminy Trzebownisko, podopieczni i opiekunowie Centrum Opiekuńczo – Mieszkalnego w Stobiernej oraz Przedstawiciele Rady Rodziców – Pani Wioletta Dworak i Pani Agnieszka Zielińska. Jednak przysłowiową ,,wisienką na torcie” okazali się amerykańscy i norwescy żołnierze wraz z kapelanem, którzy na co dzień stacjonują w bazie w Jasionce. Towarzyszyła im pani tłumacz.
Na początku pani dyrektor Barbara Urban powitała wszystkich zebranych i podziękowała za przybycie. Następnie pan wójt wygłosił przemówienie, po którym rozpoczęły się jasełka w wykonaniu uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej. Spektakl przygotowały: Pani Magdalena Fluda, Pani Aneta Ilach, Pani Anna Pleśniak. Po przedstawieniu wszyscy dzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia. Podczas wieczerzy wigilijnej słuchaliśmy kolęd, zarówno polskich jak i amerykańskich, aby nasi zagraniczni goście choć na chwilę poczuli się jak w domu.
Następnie chłopcy z klasy 6 i 4 zagrali mini koncert kolędowy.
Wesoły nastrój i miła atmosfera udzieliła się wszystkim zebranym.
Niestety, wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Dziękujemy wszystkim gościom za przyjęcie zaproszenia, przybycie na naszą wigilię i wspólnie spędzony czas. Mamy nadzieję, że w podobnym gronie spotkamy się za rok.
Dnia 10 grudnia 2024 roku uczniowie z klasy 7 wraz z nauczycielką p. Agnieszką Bernat brali udział w
konferencji „ Fuzja Matematyczna” w Sokołowie Małopolskim .Młodzież dowiedziała się jak sztuczna
inteligencja może pomóc w nauczaniu matematyki. Brali również udział w pokazie robotów, a
niektórym udało się bezpośrednio w nim uczestniczyć. Pan dyrektor Jacek Kucaba również wspiera
wszelkie nowoczesne inicjatywy wykorzystania sztucznej inteligencji w matematyce. Dlatego zgłosił
naszą szkołę do projektu „Wsparcie edukacji matematycznej z użyciem narzędzi Al. Zeszyt.online”
realizowany przez Politechnikę Warszawską.
W ramach podziękowania za udział w programie „Nauka dla Ciebie - o matmo” z
Centrum Nauki Kopernik w Warszawie otrzymaliśmy prezent pomoc dydaktyczną w
postaci Zestawu Edukacyjnego: „Modułowe Pracownie Przyrodnicze – Moduł
ENERGIA”. Jest to narzędzie, które umożliwia prowadzenie zajęć z różnych przedmiotów
z wykorzystaniem metody badawczej.
Więcej informacji o zestawie znajdą Państwo na stronie producenta:
https://mojebambino.pl/16015/Modulowe-Pracownie-Przyrodnicze-modul-ENERGIA-1-szt./199287
mgr Agnieszka Bernat
19 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Piosenki Religijnej pt. ,,Śpiewaj duszo ma...".W kategorii klas 1-3 Franciszek Dworak otrzymał wyróżnienie. W kategorii klas 4 - 6 Kacper Kotula zdobył II miejsce a Julian Dworak III miejsce. Serdecznie gratulujemy uczniom i życzymy dalszych sukcesów! (J. Nowak)
Dzięki naszej nauczycielce matematyki pani Agnieszce Bernat otrzymaliśmy Licencję
Organizowania Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia . Wszystko zaczęło się w 2011
roku a obecnie uczestniczą w niej szkoły z całego świata np.: Chorwacji, Rumuni,
Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Włoch, Szwajcarii, Chorwacji, Czech
Egiptu, Litwy, Łotwy czy Meksyku. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia
wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji.
Musimy pamiętać, że matematyka towarzyszy nam przez całe życie. Na zakończenie
obchodów wyłoniliśmy tych najlepszych z najlepszych, Na tym etapie pomagała
również pani Katarzyna Hałys.
Gratulujemy Mistrzom Tabliczki Mnożenia, a wszystkim uczestnikom dziękujemy.
Nasi Mistrzowie:
Maja Burek, Szczepan Kot, Fabian Siorek, Aleksandra Pilecka, Michalina Siwiec,
Melania Siwiec, Julian Dworak, Łukasz Duda.
W dniu 26 listopada 2024r. odbyła się debata w ramach ogólnopolskiego projektu "Cyfrowy rozwój oświaty w Jednostkach Samorządu Terytorialnego" poświęcona badaniu oczekiwań środowiska lokalnego w zakresie rozwoju szeroko pojętej cyfryzacji oświaty w naszej Gminie.
Celem projektu jest stworzenie jak najlepszych warunków do rozwoju szkół, wspomaganie podejmowanych przez nie działań w zakresie rozwoju infrastruktury cyfrowej oraz doposażenie w niezbędny sprzęt.
W spotkaniu uczestniczyli: włodaże Gminy Trzebownisko, dyrektorzy placówek oświatowych, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie.
Tematyka debaty: Jakie działania możemy podjąć, aby jeszcze lepiej rozwijać, wspomóc rozwój kompetencji cyfrowych? Jakie są mocne strony naszej gminnej oświaty w zakresie cyfryzacji? Co utrudnia nam rozwijanie kompetencji cyfrowych? Co potrzebuje nasza oświata, aby jeszcze sprawniej rozwijać kompetencje cyfrowe? Jakie są nasze oczekiwania co do poziomu cyfryzacji szkoły w perspektywie kilku lat?
Dzień 19 listopada jest Międzynarodowym Dniem Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci. Tego dnia na znak sprzeciwu wobec krzywdzenia dzieci w całej Polsce fasady dużych i małych budnyków oraz szereg innych obiektów architektonicznych roświetliły się na czerwono. W ramach udziału naszej szkoły w kampanii okna stołówki roświetliły się na czerwono. Iluminacja rozoczęła się o godzinie 17.
W dniu 20-go listopada klasy 1-3 włączyły się razem z UNICEF Polska w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka WorldChildrensDay. W tym dniu uczniowie na wspólnym spotkaniu dowiedzieli się, co to jest Konwencja o prawach dziecka, komu przysługują prawa dziecka, a także, kto odpowiada za ochronę praw wszystkich dzieci na świecie.
Podczas spotkania wybrani uczniowie odczytali najważniejsze prawa jakie mają dzieci, następnie w swoich klasach pooglądały krótkie filmy o tej tematyce oraz wykonały ćwiczenia przygotowane przez swoich wychowawców.
Tego dnia, uczniowie ubrali się w kolor niebieski - wykorzystanie koloru niebieskiego to element łączący wszystkie szkoły i instytucje świętujące Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.
Ubiegłoroczna praca w międzynarodowym projekcie eTwinning "What about the water?", założonym i prowadzonym przez nauczyciela naszej szkoły, Panią Katarzynę Hałys wraz ze szkołą w Turcji oraz Armenii, został nagrodzony Międzynarodową Odznaką Jakości. Odznaczenie to oznacza, że projekt prowadzonym był i realizowany na najwyższym, europejskim poziomie.
Poniżej kilka działań projektowych we współpracy uczniów z naszej szkoły oraz szkoły z Turcji i Armenii:
- wspólne eksperymenty związane z wodą: https://padlet.com/kasiahalys2020/water-testing-k0hklvk17bh8pebb
- słownik pojęć związanych z wodą:
https://docs.google.com/presentation/d/1Hg2HgZ9t400A4JKXT8oPQXdiuxAIw4mZWoIFYmSsXNQ/edit?usp=sharing
- wiersz o wodzie: https://annuel2.framapad.org/p/what-about-the-water-a50j
- ten sam wiersz, czytany przez uczniów: https://youtu.be/ac058Dozxg0?si=M-_jc9ttx5yEO1IR
Nauczycielka matematyki A .Bernat przeprowadziła lekcje otwarte dla nauczycieli naszej szkoły dnia
30 października oraz 12 listopada. W pierwszej z nich uczestniczyli uczniowie klasy 5 oraz 7 . Dania 12
listopada odbyły się podobne zajęcia w klasie czwartej. Na tę lekcję zaproszeni zostali: kierownik
Doradców Metodycznych Oddziału w Rzeszowie Pan doktor Dariusz Zięba wraz z doradcą
metodycznym z matematyki Panią doktor Beatą Kraską . Brali w niej również udział rodzice uczniów
oraz nauczyciele naszej szkoły. Do przeprowadzenia takich lekcji zainspirowana została pani A.Bernat
uczestnicząc w lekcji otwartej z matematyki Pani doktor Beaty Kraski w Wólce Podleśnej dnia 22
października. . Nasi uczniowie biorący udział w lekcjach z dużym zaangażowaniem w nich
uczestniczyli wcielając się idealnie w wyznaczone im rolę detektywów. Pomysł prowadzenia tego
typu lekcji w szkołach zdobył aprobatę i uznanie pracowników kuratorium.
,Lecz i takie są mogiły, gdzie nikt lampki nie zapali” – pisał przed laty poeta. W duchu tej myśli 4 listopada członkowie Szkolnego Koła Caritas w składzie: Izabela Bielenda, Martyna Głowiak, Natalia Kamińska, Lena Kołodziej, Dominik Dziadosz, Szymon Warchoł – udali się po skończonych lekcjach na cmentarz parafialny, aby pomodlić się i zapalić znicze na grobach zapomnianych lub bezimiennych. Uczniowie modlili się także przy zbiorowej mogile ofiar pacyfikacji wsi, aby oddać w ten sposób hołd tym, którzy odeszli w tragicznych okolicznościach w 1943 roku w Stobiernej. Zapalono łącznie 77 zniczy, które wcześniej przynieśli do szkoły uczniowie klas 1-8, za co serdecznie dziękujemy! (J. Nowak)
11 listopada 2024 w Stobiernej odbyły się parafialne obchody Święta Niepodległości.
Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy w składzie :
Maja Burek
Martyna Głowiak
Natalia Kamińska
Lena Kołodziej
Dominik Dziadosz
Szymon Warchoł
Opiekunami z Ramienia Grona Pedagogicznego byli p. M. Piekło i p. K. Gdula
Uczestniczyła również dyrektor ZSP nr 2 w Stobiernej p. B. Urban
Powered by aSc EduPage