Dzięki naszej nauczycielce matematyki pani Agnieszce Bernat otrzymaliśmy Licencję
Organizowania Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia . Wszystko zaczęło się w 2011
roku a obecnie uczestniczą w niej szkoły z całego świata np.: Chorwacji, Rumuni,
Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Włoch, Szwajcarii, Chorwacji, Czech
Egiptu, Litwy, Łotwy czy Meksyku. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia
wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji.
Musimy pamiętać, że matematyka towarzyszy nam przez całe życie. Na zakończenie
obchodów wyłoniliśmy tych najlepszych z najlepszych, Na tym etapie pomagała
również pani Katarzyna Hałys.
Gratulujemy Mistrzom Tabliczki Mnożenia, a wszystkim uczestnikom dziękujemy.
Nasi Mistrzowie:
Maja Burek, Szczepan Kot, Fabian Siorek, Aleksandra Pilecka, Michalina Siwiec,
Melania Siwiec, Julian Dworak, Łukasz Duda.
Aktualności
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Debata - Cyfrowy rozwój oświaty w JST
W dniu 26 listopada 2024r. odbyła się debata w ramach ogólnopolskiego projektu "Cyfrowy rozwój oświaty w Jednostkach Samorządu Terytorialnego" poświęcona badaniu oczekiwań środowiska lokalnego w zakresie rozwoju szeroko pojętej cyfryzacji oświaty w naszej Gminie.
Celem projektu jest stworzenie jak najlepszych warunków do rozwoju szkół, wspomaganie podejmowanych przez nie działań w zakresie rozwoju infrastruktury cyfrowej oraz doposażenie w niezbędny sprzęt.
W spotkaniu uczestniczyli: włodaże Gminy Trzebownisko, dyrektorzy placówek oświatowych, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie.
Tematyka debaty: Jakie działania możemy podjąć, aby jeszcze lepiej rozwijać, wspomóc rozwój kompetencji cyfrowych? Jakie są mocne strony naszej gminnej oświaty w zakresie cyfryzacji? Co utrudnia nam rozwijanie kompetencji cyfrowych? Co potrzebuje nasza oświata, aby jeszcze sprawniej rozwijać kompetencje cyfrowe? Jakie są nasze oczekiwania co do poziomu cyfryzacji szkoły w perspektywie kilku lat?
15
Ogólnopolska kampania - Dzieciństwo bez przemocy
Dzień 19 listopada jest Międzynarodowym Dniem Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci. Tego dnia na znak sprzeciwu wobec krzywdzenia dzieci w całej Polsce fasady dużych i małych budnyków oraz szereg innych obiektów architektonicznych roświetliły się na czerwono. W ramach udziału naszej szkoły w kampanii okna stołówki roświetliły się na czerwono. Iluminacja rozoczęła się o godzinie 17.
Rodzinny Punkt Konsultacyjny dla mieszkańców Gminy Trzebownisko
Obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka
W dniu 20-go listopada klasy 1-3 włączyły się razem z UNICEF Polska w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka WorldChildrensDay. W tym dniu uczniowie na wspólnym spotkaniu dowiedzieli się, co to jest Konwencja o prawach dziecka, komu przysługują prawa dziecka, a także, kto odpowiada za ochronę praw wszystkich dzieci na świecie.
Podczas spotkania wybrani uczniowie odczytali najważniejsze prawa jakie mają dzieci, następnie w swoich klasach pooglądały krótkie filmy o tej tematyce oraz wykonały ćwiczenia przygotowane przez swoich wychowawców.
Tego dnia, uczniowie ubrali się w kolor niebieski - wykorzystanie koloru niebieskiego to element łączący wszystkie szkoły i instytucje świętujące Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.
6
eTwinning "What about the water?"
Ubiegłoroczna praca w międzynarodowym projekcie eTwinning "What about the water?", założonym i prowadzonym przez nauczyciela naszej szkoły, Panią Katarzynę Hałys wraz ze szkołą w Turcji oraz Armenii, został nagrodzony Międzynarodową Odznaką Jakości. Odznaczenie to oznacza, że projekt prowadzonym był i realizowany na najwyższym, europejskim poziomie.
Poniżej kilka działań projektowych we współpracy uczniów z naszej szkoły oraz szkoły z Turcji i Armenii:
- wspólne eksperymenty związane z wodą: https://padlet.com/kasiahalys2020/water-testing-k0hklvk17bh8pebb
- słownik pojęć związanych z wodą:
https://docs.google.com/presentation/d/1Hg2HgZ9t400A4JKXT8oPQXdiuxAIw4mZWoIFYmSsXNQ/edit?usp=sharing
- wiersz o wodzie: https://annuel2.framapad.org/p/what-about-the-water-a50j
- ten sam wiersz, czytany przez uczniów: https://youtu.be/ac058Dozxg0?si=M-_jc9ttx5yEO1IR
Lekcje otwarte z matematyki.
Nauczycielka matematyki A .Bernat przeprowadziła lekcje otwarte dla nauczycieli naszej szkoły dnia
30 października oraz 12 listopada. W pierwszej z nich uczestniczyli uczniowie klasy 5 oraz 7 . Dania 12
listopada odbyły się podobne zajęcia w klasie czwartej. Na tę lekcję zaproszeni zostali: kierownik
Doradców Metodycznych Oddziału w Rzeszowie Pan doktor Dariusz Zięba wraz z doradcą
metodycznym z matematyki Panią doktor Beatą Kraską . Brali w niej również udział rodzice uczniów
oraz nauczyciele naszej szkoły. Do przeprowadzenia takich lekcji zainspirowana została pani A.Bernat
uczestnicząc w lekcji otwartej z matematyki Pani doktor Beaty Kraski w Wólce Podleśnej dnia 22
października. . Nasi uczniowie biorący udział w lekcjach z dużym zaangażowaniem w nich
uczestniczyli wcielając się idealnie w wyznaczone im rolę detektywów. Pomysł prowadzenia tego
typu lekcji w szkołach zdobył aprobatę i uznanie pracowników kuratorium.6
ŚWIATEŁKO DLA ZAPOMNIANYCH 2024
,Lecz i takie są mogiły, gdzie nikt lampki nie zapali” – pisał przed laty poeta. W duchu tej myśli 4 listopada członkowie Szkolnego Koła Caritas w składzie: Izabela Bielenda, Martyna Głowiak, Natalia Kamińska, Lena Kołodziej, Dominik Dziadosz, Szymon Warchoł – udali się po skończonych lekcjach na cmentarz parafialny, aby pomodlić się i zapalić znicze na grobach zapomnianych lub bezimiennych. Uczniowie modlili się także przy zbiorowej mogile ofiar pacyfikacji wsi, aby oddać w ten sposób hołd tym, którzy odeszli w tragicznych okolicznościach w 1943 roku w Stobiernej. Zapalono łącznie 77 zniczy, które wcześniej przynieśli do szkoły uczniowie klas 1-8, za co serdecznie dziękujemy! (J. Nowak)
1
Parafialne obchody 11 listopada
11 listopada 2024 w Stobiernej odbyły się parafialne obchody Święta Niepodległości.
Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy w składzie :
Maja Burek
Martyna Głowiak
Natalia Kamińska
Lena Kołodziej
Dominik Dziadosz
Szymon Warchoł
Opiekunami z Ramienia Grona Pedagogicznego byli p. M. Piekło i p. K. Gdula
Uczestniczyła również dyrektor ZSP nr 2 w Stobiernej p. B. Urban
Jesień w moich oczach
W dniu 29.10.2024 r. nastąpiło uroczyste wręczenie nagród za udział w konkursie świetlicowym " Jesień w moich oczach ".
I miejsce zajęła Jagoda Szubierska uczennica kl. II
II miejsce zajęła Nadia Kuczyńska uczennica kl II
III miejsce zajęła Lea Golonka uczennica klasy II
Nagrody dla wszystkich uczniów biorących udział w konkursie
zakupiła Rada Rodziców, za co serdecznie dziękujemy
wychowawcy świetlicy
Dzień Dyni
DZIEŃ ŚWIĘTYCH
29 października w naszej szkole odbył się Dzień Świętych. Chętni uczniowie z klas I-VIII wykazali się dużą pomysłowością i zaprezentowali się w niezwykłych strojach świętych takich jak : Maryja, Jan Paweł II, Klara, Franciszek z Fatimy, Józef Sebastian Pelczar, Franciszek z Asyżu, królowa Jadwiga, Matka Teresa z Kalkuty, Hubert, Kinga, Michał Archanioł, Maksymilian Kolbe, Karol Acutis, Mikołaj oraz Aniołowie.
Wszyscy uczniowie, którzy wcielili się w postacie świętych otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze. Komisja w składzie: p. Magdalena Fluda,
p. Barbara Zięba, p. Agnieszka Krok, p. Wioleta Pawusiak wyłoniła zwycięzców, a p. dyrektor Barbara Urban wręczyła im dyplomy i nagrody książkowe.Po części oficjalnej, „święci” z klas I-III udali się na świetlicę szkolną, gdzie kontynuowali zabawę pod opieką p. Anety Ilach i p. Magdaleny Fludy.
Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za wspólną zabawę edukacyjno-artystyczną, a Rodzicom za przygotowanie dla swych pociech pięknych strojów i atrybutów kojarzących się ze świętymi.
Serdeczne podziękowania kierujemy również do p. Violetty Dworak -przewodniczącej Rady Rodziców za zaangażowanie i pozyskanie nagród.
(Jolanta Nowak)34
DZIEŃ PAPIESKI W NASZEJ SZKOLE
22 października, dokładnie w 46. rocznicę inauguracji pontyfikatu św. Jana Pawła II, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia a równocześnie 24. Dzień Papieski pod hasłem: ,,Święty Jan Paweł II
– Ewangelia starości i cierpienia”.Wyśpiewane piosenki i wyrecytowane wiersze były okazją nie tylko do wspomnień o św. Janie Pawle II, ale również do zwrócenia uwagi na potrzebę niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, w duchu solidarności i miłości, której uczył nas Papież Polak.
Naszą szkolną uroczystość uświetnili swoją obecnością goście z Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego
w Stobiernej oraz pan Konrad, który opowiedział nam poruszającą historię swojego życia, gdy jego rodzina stanęła w obliczu największej życiowej próby. Jego świadectwo ukazało jak wiara, modlitwa
i wstawiennictwo św. Jana Pawła II pomogły im w najtrudniejszych chwilach życia.Na zakończenie Dnia Papieskiego wszyscy uczestnicy mogli poczęstować się słynnymi kremówkami
– przygotowanymi specjalnie na tę okazję przez Radę Rodziców, jako słodkie nawiązanie do ulubionego deseru św. Jana Pawła II.(Jolanta Nowak)
1
Pasowanie na ucznia 2024
- 1
17 października 2024 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie recytować, śpiewać i tańczyć. Rozpoczęli uroczystość pięknym walcem. Zaprezentowali wiedzę o właściwym zachowaniu się w szkole, o bezpieczeństwie i ruchu drogowym, dali się poznać jako młodzi patrioci. W programie wzięli udział również uczniowie klasy czwartej, szóstej i ósmej. Najważniejszą częścią uroczystości było ślubowanie oraz pasowanie przez Panią Dyrektor Barbarę Urban. Ksiądz proboszcz- Józef Pasiak poświęcił uczniów i ich przybory szkolne. Uroczystość uświetnili swoją obecnością: ksiądz proboszcz - Józef Pasiak, zastępca wójta gminy Trzebownisko - Pan Michał Drupka, przedstawiciel firmy LPP- Pan Arkadiusz Kata, Dyrektor Centrum Oświaty- Pani Katarzyna Słuja, sołtys wsi Stobierna- Pan Michał Lech, ks. katecheta - Marcin Olszewski, Dyrekcja Szkoły, Rada Rodziców oraz Rodzice pierwszoklasistów. Na zakończenie dzieci otrzymały wspaniałe prezenty od Firmy LPP, Dyrekcji Szkoły, Samorządu Uczniowskiego oraz Rodziców. Po występie na wszystkich czekał słodki poczęstunek, o który zadbali Rodzice. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych! (R. Zielińska)
Ogłoszenie
POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI
7 października 2024 r. w Zespole Szkół w Przewrotnem odbyła się siedemnasta,
niestety już ostatnia edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem: Niektórzy
lubią poezję. Jego myślą przewodnią były słowa Emily Potter: Bohaterowie nie umierają,
żyją wiecznie w sercach i umysłach tych, którzy podążają ich śladem. Uczestnicy mieli
przygotować recytację utworów traktujących o powstaniu, czasach wojny, wzajemnych
relacjach.
Zespół Szkolno – Przedszkolny w Stobiernej po raz kolejny wziął udział w tym wydarzeniu
i był jedyną placówką oświatową z terenu gminy Trzebownisko.
Uczennicami, które reprezentowały szkołę była Lena Kołodziej i Martyna Głowiak
z klasy VIII. Obie recytowały utwory Józefa Szczepańskiego, Lena: Pieśń podchorążych,
a Martyna: Sanitariacie, ten tylko cię poznał.
Repertuar wybrała pani Karolina Gdula, a cennych wskazówek interpretacyjnych udzieliła
pani Magdalena Nowak. Komisja konkursowa przyznała Lenie wyróżnienie, a sami
uczestnicy wytypowali ją do nagrody publiczności. Gratulujemy i życzymy dalszych
sukcesów.
Pozostałych uczniów zachęcamy do udziału w konkursach polonistycznych
Gościliśmy w naszej szkole panów policjantów
8 października gościliśmy w naszej szkole panów policjantów i prawdziwą gwiazdę tego spotkania - owczarka belgijskiego, wyszkolonego do poszukiwania materiałów wybuchowych. Pies i jego opiekun zaprezentowali sporo sztuczek. Pan policjant ciekawie opowiedział uczniom o pracy psa, udzielił też odpowiedzi na liczne pytania zadawane przez zaciekawionych widzów. Na zakończenie spotkania pies zapozował do kilku pamiątkowych zdjęć.
3
Nagroda Podkarpackiego Kuratora Oświaty
Nagroda Podkarpackiego Kuratora Oświaty dla nauczyciela Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stobiernej - Pani Katarzyny Hałys.
Konkurs plastyczny "Spotkania ze sztuką" - 3 edycja
Fundacja PGE zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w trzeciej edycji konkursu plastycznego „Spotkania ze sztuką”. Jego celem jest rozwijanie wyobraźni i aktywności twórczej dzieci i młodzieży, a także upowszechnianie wiedzy o dziełach sztuki oraz zachęcenie do korzystania z kultury. Tematem tegorocznej edycji jest malarstwo Stanisława Wyspiańskiego. Prace konkursowe można przesyłać do 15 listopada 2024 roku.
Więcej informacji, w tym karta zgłoszeniowa na stronie fundacji pod adresem: https://fundacjapge.pl/spotkania-ze-sztuka
Wójt Gminy Trzebownisko zaprasza do wzięcia udziału w Gminnym Konkursie Ekologicznym „Eko-Trzebownisko: Razem dla Ziemi”zicami uczniów kl.I-VIII
Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych usytuowanych na terenie Gminy Trzebownisko.
W Konkursie zostaną nagrodzeni Laureaci za zajęcie pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca oraz osoby wyróżnione, odrębnie w obydwu kategoriach.
Prace konkursowe należy przesyłać na wskazany w Regulaminie adres mailowy, w dniach: 30.09.2024 r. – 07.10.2024 r.
Wszystkie dodatkowe informacje wraz z załącznikami (formularz zgłoszeniowy, oświadczenie) znajdują się w Regulaminie Konkursu.
Archiwum Aktualności