• POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI

•            13 grudnia 2022r. w Zespole Szkół w Przewrotnem odbyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem: Niektórzy lubią poezję.                            Jego przedmiotem była twórczość poetów epoki romantyzmu w związku z obchodami Roku  Romantyzmu Polskiego.
                       Jedyną uczennicą, która reprezentowała naszą szkołę była Wiktoria Pilecka z klasy VII. Recytowała wiersz Juliusza Słowackiego pt. Na drzewie zawisł wąż. Do konkursu przygotowywała ją pani Karolina Gdula. Komisja konkursowa przyznała Wiktorii wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• AKCJA CHARYTATYWNA – ,,Choinka Adwentowa” zakończona!

• Z radością informujemy, że wszystkie serduszka z ,,Choinki Adwentowej” zostały zabrane, a puste kosze podarunkowe dla potrzebujących napełnione.

W imieniu obdarowanych serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom.

DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE!

J. Nowak, SKC

• Osiągnięcia sportowe

• 06.12. 2022r. absolwentki i uczennice naszej szkoły odebrały nagrody za osiągnięcia sportowe w ubiegłym roku szkolnym.
            Spotkanie odbyło się w Urzędzie Wojewódzkim z udziałem wicestarosty Pana Marka Sitarza.

M. Stelmach

• Święty Mikołaj nie zapomniał o słodkich prezentach !

• 5 grudnia 2022 roku to dzień pełen wrażeń bo właśnie wtedy Mikołaj odwiedził nasze przedszkole.

Wizyta Mikołaja minęła w miłej atmosferze, wzbudziła wiele emocji. Święty Mikołaj nie zapomniał o

słodkich prezentach dla każdego dziecka, bo przecież małe dziecięce psoty zawsze można wybaczyć.

Przedszkolaki obiecały jednak, że postarają się zachowywać grzecznie w przedszkolu i w domu. A kiedy

pożegnaliśmy Mikołaja na twarzach dzieci jeszcze przez długo gościł uśmiech i szczęście.

Na pożegnanie Mikołaj złożył deklarację: zapewnił wszystkich zgromadzonych, że na pewno odwiedzi

nas w przyszłym roku.

Mikołajowi oraz jego Pomocnikom :) bardzo serdecznie dziękujemy za odwiedziny i prezenty! :)

• "Podkarpacki krajobraz doświadczam w pełni"

• Jest nam niezmiernie miło poinformować, że przedstawiciele naszej szkoły - tym razem w męskiej odsłonie - Filip z kl. 8 oraz Szczepan z kl. 7 zostali nagrodzeni dyplomami za wyróżniający udział w wojewódzkim konkursie dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych "Podkarpacki krajobraz doświadczam w pełni". Konkurs niezwykle trudny, polegał na napisaniu wiersza 13-zgłoskowca opisującego lokalny krajobraz województwa podkarpackiego. Trudność pracy konkursowej polegała również na nagraniu opisywanego w wierszu krajobrazu i połączeniu obu tych treści w 1 całość - nagranie krajobrazu oraz recytacja własnego wiersza. Brawo chłopcy! Tak trzymać!

Prace konkursowe chłopaków:

Szczepan: https://youtu.be/-QjMUV7JN30