• Gminny konkurs plastyczny – „Jak spędzamy wolny czas ?”

• W listopadzie 2022 r. uczniowie świetlicy  wzięli udział w Gminnym Konkursie Plastycznym na temat „ Jak spędzamy wolny czas?”.  Koordynatorem konkursu była Pani Anna Pleśniak – nauczyciel świetlicy profilaktyczno  - wychowawczej. Prace plastyczne poprzedzone były pogadankami wychowawców  na temat pobudzenia do refleksji na temat dobrej organizacji dnia,  efektywnego spędzania wolnego czasu, oraz propagowania idei zdrowego stylu życia. Podczas rozmów, dzieci wykazały się wiedzą prozdrowotną.
            Celem konkursu było:
            - promowanie wspólnego spędzania czasu  z najbliższymi.
            - pobudzenie w uczniach chęci tworzenia własnego stylu życia jako człowieka zdrowego i aktywnego.
            - wzmocnienie zaangażowania w dążeniu do utrzymania swojego zdrowia na najwyższym poziomie.
            Nasi uczniowie zdobyli:
            II miejsce  -     Michalina Siwiec   kl. III
            III miejsce -     Milena Ślęzak  kl. II
            Wyróżnienie -  Franciszek Dworak kl. I
            Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie plastycznym otrzymali cenne nagrody.

• WIGILIA 2022 r. W ZESPOLE SZKOLNO – PRZEDSZKOLNYM W STOBIERNEJ

• W dniu 22. 12. 2022 r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Stobiernej odbyło się spotkanie opłatkowe w którym uczestniczyła cała społeczność szkolna i przedszkolna oraz zaproszeni goście:
            Zastępca Wójta Gminy –  Pan Sławomir Porada,
            Dyrektor Centrum Oświaty Gminy – Pan Grzegorz Paczocha, oraz
            Sołtys wsi Stobierna - Pan Józef Cyrnek.
            Uroczystość odbyła się w sali gimnastycznej, w pięknym wystroju  Bożonarodzeniowym (szopka, ognisko , świątecznie nakryte stoły).
            Pani Dyrektor Barbara Urban przywitała  zaproszonych gości.  Następnie dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej przedstawiły Jasełka wraz
            z pięknie zaśpiewanymi kolędami  przygotowane przez
            nauczycieli – opiekunów świetlicy. Po przedstawieniu, kulminacyjnym punktem było składanie życzeń i łamanie się opłatkiem. Następnie  wszyscy zasiedli do odświętnie nakrytych stołów i  podane zostały tradycyjne potrawy wigilijne (barszcz, grzyby, pierogi, makowiec, owoce
            i słodycze).  Spotkanie odbyło się w miłej  atmosferze.  Dało wszystkim obecnym wiele radości i oddało prawdziwą magię świąt. Na zakończenie uroczystości  wszyscy uczestnicy szkolnej wigilii rozpoczęli wspólne kolędowanie. Dzięki dobrej organizacji, ogromnemu zaangażowaniu całego personelu została zrealizowana wspaniała lekcja wychowawcza, która zapadnie głęboko w pamięci wszystkich uczestników.

Nauczyciele wychowawcy świetlicy

• KOLĘDNICY MISYJNI

• 10 stycznia nasza szkoła rozbrzmiewała radosnym śpiewem kolęd. W tym dniu Kolędnicy Misyjni odwiedzili każdą klasę w naszej szkole, aby zebrać dobrowolne datki dla dzieci z Papui – Nowej Gwinei. Dzieci te codziennie zmagają się z trudną rzeczywistością głodu, przemocy, walk plemiennych, braku lekarstw, środków higienicznych, elektryczności i bieżącej wody.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, za wrażliwość i bezinteresowną pomoc.

(Jolanta Nowak, Szkolne Koło Misyjne)

• Andrzejki w świetlicy szkolnej

• 30 listopada 2022r. obchodziliśmy  w świetlicy szkolnej „Andrzejki”. Środowe popołudnie wypełnione zostało konkursami, oraz tradycyjnymi wróżbami andrzejkowymi.  Na początku spotkania dzieci zapoznały się z tradycjami andrzejkowymi. Dzieciaki mogły powróżyć sobie z serduszek, aby dowiedzieć się jak będzie miał/a na imię ich ukochana osoba. Nie zabrakło też wędrowania butów przez całą salę. Po wróżbach przyszedł czas na tańce przeplatane różnymi konkursami. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły we wszystkich zabawach.

• Konkurs plastyczny „ ZDROWIE NA TALERZU”

• W miesiącu wrześniu został zorganizowany konkurs plastyczny pt:           „ Zdrowie na talerzu „ którego celem było: - propagowanie idei zdrowego odżywiania,
             – wzmocnienie zaangażowania w dążeniu do utrzymania swojego zdrowia na najwyższym poziomie
            – stworzenie możliwości wykazania się przez uczniów wiedzą prozdrowotną i przedstawienie jej w formie plastycznej.
            Szkolny konkurs był kontynuacją i nawiązaniem do ubiegłorocznego Gminnego konkursu plastycznego „ Co to znaczy zdrowo żyć”
            Uczniowie utrwalali i pogłębiali wiedzę na temat zdrowego odżywiania się.
             W konkursie wzięli udział uczniowie świetlicy szkolnej, a jedenastu uczniów otrzymało nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.