• SKRZYDLATORIUM 2022

• Trudny czas po pandemii, a jednocześnie w trakcie toczącej się w Europie wojny zmobilizował młodych ekologów z Rzeszowa i okolic by spotkali się na kolejnym Zlocie Owadów. W tym roku Szósty Rzeszowski Zlot Owadów SKRZYDLATORIUM 2022, dotyczył zmian klimatycznych i był organizowany w ramach projektu „OKO na Klimat”. Zlot, w którym zaznaczyli swój udział również uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Stobiernej pod opieką nauczyciela biologii i przyrody, Pani Katarzyny Hałys, miał formę eplenerowego happeningu i odbył się w środę 15 czerwca 2022 r. od godz. 11.00 do godz. 13.00 w Parku Jedności Polonii z Macierzą przy ulicy Pułaskiego w Rzeszowie. Na zlocie można było wziąć udział w zajęciach o bioróżnorodności laboratorium EkoMobila z mikroskopowaniem i poznawaniem żywych owadów, w konkursie na najciekawszy strój owada (nasza uczennica Lena przeobrażona w osę, znalazła się wśród finalistów tego konkursu), w akcji „skarbnica książek” (wymiana książek na lato). Ponadto uczestnicy mogli sami wykonać swoje kule nasienne, spróbować pysznego miodu, a nawet samodzielnie wykonać świeczkę z wosku. Każdy z uczestników otrzymał również torebkę z nasionami do łąki kwietnej do zasadzenie w swoim ogrodzie. O godzinie 11.59 tradycyjnie od 1997 roku odbył się wielki i baaaardzo głośny Alert w obronie bioróżnorodności Ziemi i walki ze zmianami klimatycznymi, każdy mógł dać wyraz niezadowolenia ze względu na zmiany klimatu przynosząc ze sobą budziki, dzwonki, kołatki, gwizdki, trąbki itp.

• Sukcesy naszych uczennic w konkursach religijnych

• W ostatnim czasie uczennice naszej szkoły zdobyły wysokie osiągnięcia w następujących konkursach:

w Diecezjalnym Konkursie Biblijnym pt. „Posłani w pokoju Chrystusa”:

Klaudia Dziadosz- (klasa 8) – finalistka

w Gminnym Konkursie Poezji i Piosenki Religijnej:

Julia Tracz – (klasa 8) – I miejsce
            Emilia Michalik – (klasa 3) – II miejsce

w Gminnym Konkursie Poetyckim „O pióro Księdza Kalinki”:

Oliwia Maciąg – (klasa 8) – wyróżnienie

Serdecznie gratulujemy uczennicom i ich rodzicom.

Jolanta Nowak

• II etap Gminnego Konkursu Matematycznego

• Dnia 12.05. 2022 r. w Zespole Szkół w Wólce Podleśnej przeprowadzony został
            II etap Gminnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas VII .

Naszą szkołę reprezentował Maciej Madej . Miło mi poinformować,  że w kategorii klas siódmych Maciej Madej  z klasy 7a zajął I miejsce.

Serdecznie gratuluję!

Agnieszka Bernat

• Wycieczka do Żarnowca, Krosna i Korczyny

• W dniu 31 maja uczniowie kl. 1-3 wybrali się na wycieczkę do Żarnowca, Krosna i Korczyny. Zwiedzali Muzeum Marii Konopnickiej i brali udział w lekcji muzealnej, a następnie w warsztatach, które odbyły się w Szkole Ludowej, gdzie malowali drewniane koniki lub skarbonki. Dowiedzieli się również „jak niegdyś w szkole bywało” i zostali wprowadzeni w tajniki kaligrafii. W Krośnie zwiedzili Prywatne Muzeum Podkarpackich Pól Bitewnych z okresu I i II wojny światowej. Kolejną atrakcją był przejazd kolejką po mieście, a następnie degustacja czekolady w Pijalni Czekolady w Korczynie. Po pełnym wrażeń dniu z wyjazdu wrócili zadowoleni .