• Pasowania na ucznia

• "Uroczyste ślubowanie - to na ucznia pasowanie. W całej szkolnej społeczności dużo jest radości" Te słowa pięknie wybrzmiały 18 października, kiedy to w naszej szkole odbyła się uroczystość "Pasowania na ucznia". Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. Podczas uroczystości pierwszoklasiści udowodnili, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze.
            Najważniejszym momentem tego dnia było uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, oraz pasowanie wielkim ołówkiem, którego dokonała Pani  Dyrektor Barbara Urban. Na zakończenie szczęśliwi uczniowie otrzymali życzenia i prezenty od przybyłych gości:  legitymacje szkolne, dyplomy i książki przygotowane przez rodziców, oraz wyprawki szkolne ufundowane przez firmę LPP.  Uroczystość swoją obecnością uświetnili: Dyrektor Szkoły - Barbara Urban, Wicewójt Gminy Trzebownisko - Sławomir Porada, ksiądz proboszcz - Józef Pasiak oraz rodzice i bliscy pierwszaków.
            Serdecznie wszystkim dziękujemy, a pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

• Wycieczka szkolna

• W dniu 24 pażdziernika 2022r. uczniowie klas: 0,1,2,3,6 pojechali na jednodniową wycieczkę do Fabryki Bombek Choinkowych w Nowej Dębie, a także zwiedzali Park Etnograficzny Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.

Wszyscy uczestnicy wrócili uśmiechnięci i pełni wrażeń, zatem wyjazd należy zaliczyć do udanych !

• Obchody Dnia Papieskiego w naszej szkole

• 21 października 2022 r. w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy XXII Dzień Papieski pod hasłem: ,,Blask Prawdy”.

Chętni uczniowie z najmłodszych klas wykonali prace plastyczne, ktore w piękny sposób ukazują postać św. Jana Pawła II w oczach dzieci. Wystawę prac dzieci można obejrzeć w kaplicy parafialnej w Stobiernej.

Uczniowie klas: IV i VII oraz przedstawiciele klas: II i VIII przygotowali program słowno- muzyczny, przybliżając nam postać Wielkiego Polaka, świętego Jana Pawła II, jego słowa i nauczanie.

Akademię uświetnili uczniowie klas: I-III ubrani w ,,anielskie” skrzydła, wskazując tym samym na podążanie do świętości od najmłodszych lat.

Tegoroczny Dzień Papieski był zachętą do podążania za Chrystusem, który jest drogą, prawdą i życiem.

W czasie akademii była także okazja do wspólnego śpiewania piosenek związanych ze świętym Janem Pawłem II takich jak: ,,Barka”, ,,Jesteś moim bohaterem”, ,,Nie boję się…”,

,,Wadowice”, ,,Taki duży, taki mały…”.

Do ostatniej piosenki prawie cała społeczność szkolna (począwszy od przedszkolaków) poderwała się do wspólnego tańca. Jak widać św. Jan Paweł II jednoczy nadal i tych dużych i tych małych.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmiku oraz dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego uroczystego dnia. (Jolanta Nowak, Magdalena Fluda)

• Akcja "Pola nadziei"

• Akcję "Pola nadziei" czas zacząć! W tym roku szkolnym do akcji włączyły się przedszkolaki z grupy "Sówki". Dzieciaczki z ogromną radością i chęcią sadziły żonkile na rzecz Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie w przyszkolnym ogródku. Dziękujemy za pomoc "Sówki".

• ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

• Dnia 7 października  obchodziliśmy w naszej szkole XII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA. Na matematyce  młodzież z klasy 3- 8  bawiła się w rozwiązywanie zagadek matematycznych . Zadania zostały przydzielone według wieku uczestnika. Na przerwach uczniowie z klasy 8 sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia wśród kolegów i koleżanek. Za prawidłowe odpowiedzi uczestnik otrzymywał  naklejkę. Z każdej klasy zostali wyłonieni ci najlepsi którzy otrzymali oceny.

KL3.

GRATULUJEMY

Agnieszka  Bernat

Barbara Steciuk

• Konkurs “Klimatyczny zakątek”

• Jest nam miło poinformować, że w konkursie "Klimatyczny zakątek" wysokie II miejsce zajęli nasi uczniowie pod opieką nauczyciela - Pani Katarzyny Hałys, zdobywając nagrodę w postaci 2500 zł. Konkurs “Klimatyczny zakątek” będący jednym z szeregu działań projektowych “Oko na klimat” był organizowany przez Samorząd Województwa Podkarpackiego i Stowarzyszenie „EKOSKOP” w Rzeszowie dla szkół podstawowych z terenu województwa podkarpackiego. Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu „Klimatycznego zakątka”, czyli samodzielnie przygotowanej i wysianej łąki kwietnej, na której miał stanął własnoręcznie wykonany domek dla owadów oraz zbiornik - „łapacz” wody deszczowej. Wszystko zaś miało być ogrodzone materiałami z recyklingu lub z odzysku. W konkursie wzięło udział 37 szkół z terenu naszego województwa.

filmik: https://youtu.be/Enw9MyVcCUI

sprawozdanie: https://issuu.com/kasiahalys2020/docs/klimatyczny_zak_tek.pptx