• Światowy Dzień Pluszowego Misia

•   Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia - 25 listopada, każdy przedszkolak i każdy uczeń mógł przynieść ulubionego misia do szkoły. Pluszowi milusińscy byli bohaterami tego dnia.  Najmłodsi zostali zapoznani z historią pluszowego misia. W bibliotece szkolnej zaprezentowano wystawę książek pt. ,,Misiowa półeczka".

Zapraszamy najmłodszych do wypożyczania książek przybliżających do świata misiowych przygód.

Jolanta Nowak

• Dyktando na Święto Niepodległości 2022

• W dniach 11-13.11.2022 r. zostanie zorganizowane charytatywne dyktandoonline z okazji Narodowego Święta Niepodległości.  Jest to cyklicznewydarzenie organizowane przez portal www.dyktanda.pl . W tym rokuprzeprowadzona zostanie już 3. edycja. Dyktando co roku gromadzitysiące uczestników, którzy niosą pomoc, a jednocześnie zażarcierywalizują o jak najlepszy wynik. Może w nim uczestniczyć każdy, bezwzględu na wiek.

Środki zgromadzone w ramach tego wydarzenia trafią do FUNDACJI ZARYS,która wysyła pomoc medyczną do Ukrainy. Do tej pory fundacjawyekspediowała już osiem tirów z pomocą o łącznej wartości 2,6mln zł. W ramach dyktanda gromadzimy środki na kolejnego tira.

Aby wziąć udział w dyktandzie wystarczy zarejestrować lub zalogowaćsię w serwisie Dyktanda.pl i kliknąć WEŹ UDZIAŁ na poniższejstronie:

Organizatorem wydarzenia jest portal edukacyjny www.dyktanda.pl , atreść dyktanda została przygotowana jak zawsze, specjalnie na tęokazję przez członków FUNDACJI JĘZYKA POLSKIEGO. Patronat medialnynad wydarzeniem objął kanał HISTORIA REALNA.

Gorąco zachęcamy do wsparcia akcji poprzez udział w dyktandzie!

• Szkoła Pamięta

• 3 listopada przedstawiciele Szkolnego Koła Caritas odwiedzili cmentarz parafialny w naszej miejscowości i zapalili znicze na Mogile Pomordowanych w 1943 r., na Grobie Nieznanego Żołnierza, na grobach kapłanów, nauczycieli oraz na 88 grobach zapomnianych.
            W ich intencji modliliśmy się 26 października w kaplicy parafialnej podczas nabożeństwa różańcowego.
            Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za ofiarowane znicze.
            Składamy serdeczne podziękowanie panu Sołtysowi Józefowi Cyrkowi i jego żonie – pani Stanisławie za kilkunastoletnie wsparcie w trosce o Grób Nieznanego Żołnierza, za jego odświeżanie i pielęgnację.
            Podziękowanie kierujemy także do wszystkich anonimowych osób (uczniów i rodziców), którzy stawiają na tym grobie kwiaty, zapalają znicze, odnawiają pasyjkę, modlą się…

Łączy nas: PAMIĘĆ!

Jolanta Nowak